Drukuj

Kierowca kobieta – w czym prowadzić samochód?

Czy wiesz, że to, co masz na sobie, może znacząco ułatwić prowadzenie samochodu? Wbrew pozorom zbyt ciasne ubrania czy nieodpowiednie buty mogą utrudniać swobodne naciskanie hamulca i gazu, automatycznie wpływając na Twoje bezpieczeństwo za kółkiem. W czym w takim razie prowadzić samochód? Sprawdź nasz poradnik dla kobiet kierowców! To napisania artykułu i konsultacji zaprosiliśmy specjalistów modowych z mybaze.com

Jakie buty do jazdy autem?

Odpowiednie obuwie to podstawa. Eksperci zalecają, aby panie zrezygnowały z butów na szpilce czy słupku w trakcie prowadzenia samochodu. Mowa o szpilkach, czółenkach, botkach czy kozakach. Dlaczego? Ponieważ obcas może zablokować się na przykład pod pedałem lub uniemożliwić szybką reakcję podczas niespodziewanej sytuacji na drodze.


O wiele lepszym wyborem są buty sportowe damskie, które mają płaską i cienką podeszwę, duży wybór obuwia znajdziesz właśnie na stronie mybaze, do wyboru masz wiele marek, link do strony: https://mybaze.com/pl/buty-sportowe-damskie/.

To właśnie ona pozwala zapewnić najlepsze wyczucie, zwiększając bezpieczeństwo w trakcie prowadzenia samochodu.

Jeśli zależy Ci nie tylko na bezpieczeństwie, ale także na komforcie, to zwróć szczególną uwagę na konstrukcję butów sportowych damskich, w których masz zamiar usiąść za kółkiem.

Szczególnie ważny jest materiał, który powinien być przewiewny i przyjemny dla skóry, dzięki czemu ochroni Cię przed ewentualnymi podrażnieniami i zapewni wygodę nawet podczas wielogodzinnych przejażdżek. Strzałem w dziesiątkę są sportowe buty wykonane na przykład z prawdziwej skóry, siateczki mesh lub oddychającego materiału tekstylnego.

Jakie ubrania sprawdzą się za kierownicą?

Oprócz butów warto także wybrać odpowiednie ubranie, zwłaszcza w sytuacjach, gdy planujesz długą podróż. Najlepiej jest prowadzić samochód w stroju, który w żadnym stopniu nie ogranicza swobody ruchów i nie uniemożliwi Ci wykonania szybkiego manewru w trakcie niespodziewanej sytuacji na drodze. Tutaj sprawdzą się wygodne bluzy i spodnie, dlatego polecamy sprwadzić modne ostanio bluzy Champion https://mybaze.com/pl/bluzy-sportowe-damskie/champion/

Szczególnie ważne są ramiona i biodra. Właśnie dlatego, jeśli masz taką możliwość, to zrezygnuj ze zbyt obcisłych bluzek, spodni czy spódnic, a zamiast nich wybieraj modele z elastycznego materiału i o odrobinę luźniejszym fasonie. Świetnym pomysłem są ubrania wykonane z bawełny, lnu, jedwabiu lub włókien syntetycznych, które dobrze przepuszczają powietrze.

Praktyczne akcesoria, które warto mieć w swoim samochodzie

Może się wydawać, że buty i odpowiednie ubrania to wszystko, czego możesz potrzebować do komfortowego i bezpiecznego prowadzenia samochodu. Warto jednak zadbać o to, aby mieć zawsze w aucie okulary przeciwsłoneczne, które ochronią Cię przed zbyt intensywnym słońcem, obniżając w ten sposób ryzyko stłuczki czy wypadku. W trakcie poszukiwania odpowiedniego modelu, który sprawdzi się za kierownicą, zwróć szczególną uwagę na okulary z filtrem polaryzacyjnym. Takie szkła podwyższają komfort widzenia i redukują refleksy.